ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share
 

 Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Naki
WebMaster
Naki

Numri i postimeve : 69
Lokacioni : Lipjan
Registration date : 11/09/2007

Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė Empty
MesazhTitulli: Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė   Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė EmptyThu Feb 17, 2011 12:41 am

Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė F_042110Shkencėtarėt po vėzhgojnė gjelin, i cili ndėrroi gjininė, pasi qė dhelpra ishte futur nė kotecin e tij dhe i kishte mbytur tė gjitha pulat. Gjeli Gianni, pasi mbeti vetėm, filloi tė bėnte vezė dhe tė kujdesej pėr to. Gianni e filloi “karrierėn” e tij si gjel me gjak tė pastėr nė njė fermė tė Toskanės, por pas sulmit traumatik tė dhelprės nė kotec, ndryshoi edhe fati i tij. Filloi tė bėnte vezė dhe tė binte klloēkė, pėr tė pėrmirėsuar popullimin e pulave. Shkencėtarėt nga organizata e OKB-sė pėr femra dhe bujqėsi po analizojnė ADN-nė e tij pėr tė mėsuar se ēfarė e shtyu gjelin ta bėnte kėtė ndryshim. “Ndoshta ėshtė gjeni i mbijetesės, i cili paraqitet tek disa specie primitive. Pa asnjė femėr pėrreth, tė ardhmen mund ta sigurojė vetėm nėse bėhet femėr”, - thonė shkencėtarėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.nasergashi.com
Naki
WebMaster
Naki

Numri i postimeve : 69
Lokacioni : Lipjan
Registration date : 11/09/2007

Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė   Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė EmptyThu Feb 17, 2011 12:55 am

Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė 04gjel10
Gjeli me 3 pulat e vrasin dhelperen !?
Londėr, - Katėr pula luftarake refuzuan tė bėhen pula pa krye, dhe cokatėn deri nė vdekje dhelprėn - e cila gjatė natės u fut nė kotecin e tyre, nė Essex tė Britanisė.
Pronarja e pulave, Michelle Cordell e gjeti dhelprėn tė ngordhur nė mėngjes, me lėndime nė kokė, derisa po shkonte t’i mblidhte vezėt.
Duket se gjeli Dude kishte udhėhequr "tė dashurat" e tij, Izzy, Pongo dhe Pecky nė luftėn kundėr predatorit. "Jam shokuar. Tė gjitha pulat ishin mirė, por dhelpra kishte ngordhur", tha Michelle dhe shtoi se dera ku pulat kanė ēerdhen ishte rrėzuar dhe qėndronte e shtrirė pėrtokė afėr kokės sė dhelprės.
"Mendoj se pulat e kanė lėvizur derėn e cila e ka goditur dhelprėn nė kokė, e mė pas e kanė cokatur nė kokė. Dhelpra ishte e rritur, ndėrsa Dude dhe Izzy janė zogj tė mėdhenj", tha pronarja dhe shtoi se Dude ėshtė njė mbrojtės i mirė i kotecit, i cili nga njė zog u shndėrrua nė njė vrasės tė vėrtetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.nasergashi.com
 
Gjeli ndėrroi gjininė dhe bėn vezė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Kuriozitete :: Kuriozitete tė ndryshme-
Kėrce tek: