ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share
 

 mirembrema te gjithve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kandi

kandi

Numri i postimeve : 1
Registration date : 09/12/2011

mirembrema te gjithve Empty
MesazhTitulli: mirembrema te gjithve   mirembrema te gjithve EmptyFri Dec 09, 2011 11:50 pm

meqenese jetoj ne boten e jashtme per momentin,deshta te di diqka me shum per liqenin e radoniqit,sipas mendimit juaj per qfar arsye nuk punon peshku sikurse perpara edhe a mos e dini ndonje hot spot per peshkimin e krapit ne liqenin e radoniqit apo diku tjeter?faleminderit per informacion
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 59
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

mirembrema te gjithve Empty
MesazhTitulli: Re: mirembrema te gjithve   mirembrema te gjithve EmptySat Dec 10, 2011 1:20 am

Pershendetje,

Nuk e dij ne cilin vend je, por mund te te them se ēdokund ka kushte me te mira te peshkimit se sa ne Kosove, po mendoj nese je ne Europe.
Ne Radoniq punon peshku mjaft mire, e kam fjalen per sezonin e peshkimit.Siq ke mund te verejsh ne postimet e mia une peshkoj kryesisht vetem krapin.
Krap ka ne Radoniq dhe une aty peshkoj ne fund te Prillit para fillimit te sezonit te shumzimit, peshkoj edhe ne maj, kurse me vone ne Vermice, dhe shumicen e kohes e kaloj ne Batllave.
Ne Radoniq kryesisht kalojme mire, jo me krapa te medhenj, kryesisht 2-3 kg, ka ndoshe edhe njehere deri 5.5 kg, por vetem nje rast.Peshk ka mjaft punon mire kor krapa me te medhenje nuk ndegjohet se ka peshkuar dikush.Pendryshe Liqeni i Radoniqit ka ambient. natyre dhe premisa shume me te mira se se sa liqejt e tjere.
Pra nuk po flasim per madhesine e krapave, se ne liqejt e tjere ka krapa me te medhenj se sa aty.
Eshte edhe nje faqe tjeter e peshkatareve, dhe nuk ka faqe ekskluzive per Radoniqit, se paku sa une jam i informuar, ku edhe aty kyqem dhe shkruaj edhe une dhe disa shoke te tjere po ta percjell adresen
http://www.peshkatari.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
mirembrema te gjithve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Llojet e Peshkut nė ujrat e ėmbla :: Krapi (Cyprinus carpio)-
Kėrce tek: