Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
BallinaBallina  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

 

 Udhezim mbi peshkimin sipas stineve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 60
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Udhezim mbi peshkimin  sipas stineve Empty
MesazhTitulli: Udhezim mbi peshkimin sipas stineve   Udhezim mbi peshkimin  sipas stineve EmptyTue Nov 10, 2009 12:47 pm

Peshkimi ne muajin Nentor

Muaji Nentor eshte zakonisht sinonim i motit te keq dhe ngricave dhe acarevete cilat paralajmerojne ardhjen e dimrit.
Por peshkataret nuk duhet te dekurajohen sepse edhe me tutje eshte e mundur te realizojne peshkim te mire, dhe ate jo vetem te llojet e peshkut grabitqar veqanerisht Luci,Luciperka dhe Sharoku, por edhe te peshku i bardhe.
Teknika e peshkimit me ushqimore- te varur ne perin e grepit jep rezultate te mira ne peshkimin e pothuajse te gjitha llojeve te peshkut te bardhe ne ujrate qeta, poashtu edhe ne lumenj.
Krapi eshte ende aktiv, ne liqej dhe lumenj me qellim te krijimit te rezervave per kalimin e dimrit i cili eshte ne prag.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gent

Gent

Numri i postimeve : 1
Lokacioni : Durres
Registration date : 05/10/2012

Udhezim mbi peshkimin  sipas stineve Empty
MesazhTitulli: Re: Udhezim mbi peshkimin sipas stineve   Udhezim mbi peshkimin  sipas stineve EmptyFri Oct 05, 2012 11:41 am

Pershendetje

Une jam shume i apasjonuar pas peshkimit, por nuk jam profesionalist. Kam gjuajtur disa here ne liqen dhe kam peshkuar rreth nje kg karas ose sardele cdo here qe kam dale per peshk.

Kam deshire te di me shume per peshkimin ne det, pasi banoj dhe afer tije. Do doja te dija kohen e peshkimit, llojet e peshkut, menyrat per ta peshkuar dhe aksesoret e peshkimit qe duhen perdorur.

Ju pergezoj per faqen web me kaq shum vlera mbi gjuetine

Faleminderit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Udhezim mbi peshkimin sipas stineve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Tema tė ndryshme rreth peshkimit :: Biseda tė lira-
Kėrce tek: