Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
BallinaBallina  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

 

 Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 61
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyFri Jan 28, 2011 12:50 pm

Po e hapi kėtė temė nė te cilėn mund tė parashtroni pyetje lidhur me Hobin e preferuar tuaj rreth sėmundjeve tė ndryshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
drenicalia

drenicalia

Numri i postimeve : 3
Lokacioni : skenderaj-KOSOVE
Registration date : 01/02/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyTue Feb 01, 2011 10:44 pm

pershendetje moderator i nderuar ju pergezoj per ket forum ,eshte shum i mirseardhur per te gjith meraklit,ju pershendes nga drenica ,me vjen mir qe eshte hapur ky forum dhe shum mir e kishit cek se nga ka ardhur kjo rac e gjelave kengegjat,ju i cekni me sekunda por zani eshte shum i ulet i gjelave qe keni ju ,eshte nje qe kam shikuar ne internet ,dhe ai zotria e kish at gjelin e par 50 sekunda nuk e die kush ashte por aty shkruan nga mitrovica e ai gjel ma qon mallin e gjelave te par qe kan kenduar me nje ze te lart ama gjeli i tina kish gjatsi me te lart se te paret qe i kemi pas ne ne drenice.une ju pershendes shum piksepari qe e ka hap ket program te gjelave kengegjat,i kam degjuar tan gjelat qe ishin ne internet por zani ma i mir ish gjeli i mitrovices qe po knojke 50 sekonda i cili ma perkujtoi merakun qe ne dikur e kishim per kta gjela ,ju pershendes nga drenica te gjithve meraklit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 61
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyWed Feb 02, 2011 12:37 am

Pershendetje i nderuari Drenicali,
Miresevjen ne kete forum tonin por edhe te juajin.Jemi munduar ta plotesojme me deshirat e te gjitheve nga pak.Racen e pulave te Drenices e mbaj dikun me se 40 vite, dhe kam njohuri te mjaftueshgme lidhur me kete race, te cilen tani po e quajme Gjeli Kosovar Kendimgjate, e qe besoj se eshte emer adekuat tij, sepse ne njefare menyre ky e perfaqson edhe Kosoven si race unikate e cila ne bote me keto tipare nuk egziston askund, perveq ketu tek ne.
Gjelat Kosovar Kendimgjate kultivohen nga meraklinje te ndryshem ane e kend Kosoves, besa edhe jashte saj, dhe kryesisht kane tonalitet te ulet, pikerisht per arsye se kane gjatesi te gjate, dhe eshte shume veshtire me kendue shume gjate dhe me e pase zerin e nalte.Ai Mitrovicalia eshte Safeti, gjelat e tij jane te mire sikurse edhe te shume shokeve te tjere qe nje pjese e tyre jane antarsuar ketu ne forum, e nje pjese ende jo.
Nuk po due me hy ne politike, por Drenica ne shume aspekte,edhe tani me kete gjel-race te pulave qarkullon ane e kend botes, duke ju falenderuar Internetit dhe ketij forumi.
Eshte Naki Webmasteri, i cili i ka meritat kryesore i cili na ka mundesuar kete qasje ketu dhe njokohsisht ne te 4 anet e rruzullit tokesor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 61
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyThu Feb 03, 2011 2:15 am

Po e citoj pershendetjen e Safetit nga Mitrovica, derguar ne PM:
PERSHENDETJE MODERATOR I NDERUAR JU FALENDEROJ PEER HAPJEN E KETIJ FORUMI MJAFT TE QELLUAR ,I PERSHENDES TE GJITH MERAKLIT NGA MBAR KOSOVA DHE ME GJER ,PERSHENDES SHOKUN SALIH MORINA,PER PERKRAHJEN E HAPJES SE KETIJ FORUMI QE SADO PAK NE MUND TE KONTAKTOJM PER QDO GJE QE NEVE NA INTERESON ,LIDHUR ME GJELIN KOSOVAR ,JU PERSHEDET SAFETI NGA MITROVICA.


--------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 61
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyThu Feb 03, 2011 2:25 am

Ruzhdiu pyet:
pershendetje
per te gjithve e mundeni teme sqaroni se pse knusi tash nuk pom kendon fare dhe disi sikur kur te kollite ban ekom shiku ne fyt nuk ka as gje aka dikush provoj me ket rast
falemenderi shum kalovshi mir

I nderuari Ruzhdi,

Edhe gjeli e ka disponimin e vet, por nese je duke i mbajtur jashte ne te ftohte e temperaturat keto dite e kane tejkaluar -15 grade, nuk eshte qudi se pse nuk kendon.
Nese ushqehet mire,pra nese han mire besoj se nuk ke se pse brengosesh, se eshte vetem nga te ftohtit.
Por sidoqofte mos te te mbetet merak, shikoji postimet ketu ne forum dhe you tube, pra no comment.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

fan

Numri i postimeve : 45
Age : 51
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyThu Feb 03, 2011 9:06 pm

pershendetje

jobre un ikom mrenda ekan nxeht mir e kan pulat jan tuba ve seka ftoht hiq. bra nje eksperiment morra e qita jash e lash vetem mas nja 30 nimutav ja nisi e kendonte si e ktheva mrenda skendon
e ekol lan kur te doje net kendojeashtu ashtu kendon pak pale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

skender bajraktari

Numri i postimeve : 38
Age : 67
Registration date : 08/01/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyWed Feb 16, 2011 5:09 pm

hajd ruzhd ke durim edhe nja 76-7 muj e ta hiqi marakun hahahahha skenda
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

fan

Numri i postimeve : 45
Age : 51
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: pershendetje   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyWed Feb 16, 2011 6:04 pm

hahaha ok falemenderit shum dot shofmi se qka dot bajm.
hajt naj supriz a sponaj bon
haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lumi_jam

Lumi_jam

Numri i postimeve : 3
Age : 36
Lokacioni : therand
Registration date : 10/01/2012

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyTue Jan 10, 2012 9:54 pm

pershendetje jam i interesun me dit ket pytje une qeli zogj me inkubator po shum mir po qelin po i yshej me starter1 edhe diqka pom cofin mas anej a ka munci me dit me qfar medikamente me i trajtu flm per mirkuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meha

meha

Numri i postimeve : 24
Lokacioni : Mitrovicė,, Brain Gollak
Registration date : 11/12/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyThu Jan 12, 2012 3:39 pm

meha edhe un qeli zoj me inkubator ni shtresor mekanik vendet ku imbaj zojt ma se pari i dezinfektoj dhe jav shtrej tallashin temperatura ne keto vende duhet te jet 30 grad javen e par dhe xhdo jov ybritet nga 2 grad zojt vendosen ne boksa nga 40 copa vendoset nga 1 en per uj dhe nga 2 en per ushqim koncetrat starter granulla diten e par ju qs 1 lug sheqer ne uj diten e 2 ju qes vezomicin kurse tjera ditve uj rendomt javen e 2 jav zbriti temperaturen ne 28 g dhe kshtu me radh xhat zvillimit te tyre i percjelli zhvillimin e tyre nese behen kaps ather ko faj ushqimi nese iqet barku athe esht i mundshum ndo nje infekcjon ku duhet mi trajtu me medikamente te cillet t preferon veterinori nese qkepen ne boks dhe i lshojn kran krat dhe morin frym shpejt ather e kan tepri nxet a nese cijotin dhe bohen tubne 1 vend ather ju vjen ftoft un keshtu i kultivoj pasi qe e fitoj bindjen se zojt 1 javor ose 2jan plotsishttshnosh ivakcinoj me vakcin lla sota 3 mujorshe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meha

meha

Numri i postimeve : 24
Lokacioni : Mitrovicė,, Brain Gollak
Registration date : 11/12/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptySun Jan 15, 2012 2:59 pm

meha pata deshir ta nderlidhi ket tem me kultivimin e shpezveper ta qelur nje xhenerat te shendosh te zoxhve jon edhe nji varg kushte te tjera te cilt ndikojn ne nji sukses te mir piks pari vet duhen te jen te freskta prej 3 ederi ne 7 dit mas xhdo 7 dit vet humbin ne kvalitet nga 5 perqind keshtu qe materjet ushqyse te cilat i permbaj vet i humbin e humbin efektin e vet potishin te 15 ditshit ather dot iishte qelja vetem 50 perqind mir po lun rol edhe xhelat ku ne 10 pula duhetduhet me kon nga 1 xhel keshtu qe vet ta ken embrijonin qe esht kushti kryesorper mu zvilu zogu ne ve jon edhe kushte te tjera vet te cilt i dojm per qelje pulat duhen me kon te vakcinuara dhe kan imunitet te mir nga shum smundje te shpezve dhe ta ken ushqimin te permbushur me vitamina te cilt ko nevoj organizmi i tyre zoxht te cilti qel pula te xhith e din qysh dhe ku vendosen dhe si duhet te organizohet procedura xhat qeljes kurse me inkubator kushti kryesor esht ku duhet me kon nje disciplin konstonte dhe egzokte e lagshtis se ajrit ventilimit te ajrit dhe temperatures e cila zvillon zogun ne ve 21 dit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meha

meha

Numri i postimeve : 24
Lokacioni : Mitrovicė,, Brain Gollak
Registration date : 11/12/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptySun Jan 22, 2012 4:46 pm

Kisha dashur te foli edhe per nje rac pulash shkurteza ose sic e quajn shtetet per fqinje pulat me te vogla ne bote "Pulat Japoneze" per rendesin e tyre dhe specifikat:

Karakteristikat:
Pulat japoneze i takon zogjve tė vogėl. Gjatėsia e tij ėshtė 18 cm 3 cm e tė cilave shkon nė bisht. Kafe-gri pupla ėshtė standard, dhe mutacion gjen mund tė merrni edhe tė bardhė, e cila ėshtė vlerėsuar shumė.

Meshkujt janė pak mė tė mėdhej dhe mė tė shquar gjoks, njė vend tė errėt ėshtė e vendosur nė gjoks dhe mbi sytė. Ato janė shumė agresive nė veēanti tregon se reagimi ndaj ndėrhyrės apo qentė tė tjera nė kopenė e tij. Njė gjel zgjidh 3 deri nė 5 femra, dhe nė qoftė se nė njė kafaz nė konfliktet midis tyre rastets janė tė zakonshme, dhe kėshtu ndodh vdekja e meshkujve mė tė dobėt.


Rendsia e konsumit te vezeve te tyre dhe materieve qe permbajn vezet e tyre:

Vezėt e pulave japoneze dhe konsumi e tyre

Pėr disa shekuj japoneze, letėrsisė kineze dhe ruse pėrmban artikuj mbi pronat shėrimin e vezėve trembem japoneze pėr trupin e njeriut, veēanėrisht pėr gjak, tė gjakut, mėlēisė, stomakut, veshkat dhe truri. Pėrveē kėsaj, efekti pozitiv vezė nė metabolizmin e pėrgjithshėm, tė forcuar imunitetin dhe qėndrueshmėri.

Nga pėrbėrja kimike, vezė japoneze trembem tė pėrmbajė, nė lidhje me pule: 5 herė mė shumė fosfor dhe kalium, hekur 7 herė mė shumė dhe 10 herė mė shumė vitaminė B kompleks. Pėrveē kėsaj, nė thelb pėrmbajnė vitaminė A dhe njė numėr tė aminoacideve, duke i bėrė ato ushqimin shumė tė shėndetshme. Ato nuk pėrmbajnė kolesterol, por me vetėm 15 kalori janė njė energji tė madhe.

Japanese vezė trembem janė pėrdorur pėr trajtimin e: atherosclerosis, njė sulm nė zemėr, kolesterolit tė lartė, tension tė lartė gjaku, Ulēera nė stomak dhe Ulēera duodenale, diabeti, tuberkulozi, astma bronkiale, migraines, anemia, sėmundjet e kancerit. Nė trajtimin e kėtyre sėmundjeve duhet tė pini njė kurs prej 240 vezė, i cili do tė pijnė tė freskėta, tė fėrguara, tė uritur dhe gjysmė ore para mėngjesi. Konsumuar nga vetė ose me shtimin e sheqerit ose mjaltė (nėse nuk ėshtė njė diabetik), lėng limoni, apo ndonjė tjetėr.


USHQIMI dhe Mbajtja

Pulat Japoneze ushqehen me koncentrat me tė gjitha permbajtjet nevojshme pėr jetėn e saj normale. Kultivuesve veten e tyre janė bėrė me pėrzierje duhet tė marrė parasysh njė sasi tė mjaftueshme tė vitaminave dhe mineraleve pėr zhvillimin e tyre tė suksesshėm. Temperatura nė tė cilat banesa duhet tė jetė e 16 ° C nė 18 ° C, dhe pasi qė nuk zėnė njė zonė tė madhe mund tė mbahen me shpendėt e tjerė. Pėrparim tė shpejtė dhe vezė e parė mund tė pritet pėr rreth. 50 ditė tė moshės. Ēdo 17 orė pas, dhe tė japė rezultatet mė tė mira nė qoftė se mbahen nė kafaze tė vogla nė tė ushqyerit e praktike dhe mbledhjen e vezė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shabani

shabani

Numri i postimeve : 21
Age : 55
Lokacioni : mitrovice
Registration date : 24/11/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptySun Jan 22, 2012 5:05 pm

meho pershendetjt ti edin se une deri para 2vite iku pas per meshum medit per to pik separi pastertija shum nivel ushqimi kfalitet edhe rezulltati i gaqum vetem koncentrat per ve ujin gjith her te fresk edhe tjeter fillizofi nuk ka tekto tung meho harrova qdo vit duhet mekan treja jo mashum se ni vit te vjetra gjdo vit treja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meha

meha

Numri i postimeve : 24
Lokacioni : Mitrovicė,, Brain Gollak
Registration date : 11/12/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyMon Jan 23, 2012 3:15 pm

mirdita shaban po mir e ke shkurtzat jetojn vetum 2 vite kshtu qe duhet mi ndru xhdo vit pasi qe e shumojm 1 xhenerat te re prej tyre keshtu qe e kem kallaj kto tmoqmet i perdorum per ushqim mishi i shkurdzav japoneze esht shum i posun me proteina munden dhe te teret sikurse mishi i viqit dhe te perdoret per xhellra te ndryshmekurse saj perket veve te tyre esht e vertet se jan te mira per shendet pershendetje nga meha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lumi_jam

Lumi_jam

Numri i postimeve : 3
Age : 36
Lokacioni : therand
Registration date : 10/01/2012

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptySun Feb 05, 2012 9:00 pm

meha a ka munci mem tegu qka esht tallashi edhe si thirret aj ilaq apo qka esht qe e dizinvekton vendin edhe ku blihet nese ka munci mema sqaru me gjersisht flm shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meha

meha

Numri i postimeve : 24
Lokacioni : Mitrovicė,, Brain Gollak
Registration date : 11/12/2011

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyWed Feb 08, 2012 3:46 pm

meha tallashi esht shtroj e cila shtrehet ne kafaz ku rin zojt per mos me nirth kembve mund ta xhesh tek perpunuesit e drurit ose te zdruktort shtroja ndrohet xhdo jav pasi qe ndotet me glaca sa her e ndron edhe kafazi dezinfektohet me granullat ose me mjete te tjera dezinfektuse ku mund ti xhesh ne barnatore bujqesore tung meha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fidan

fidan

Numri i postimeve : 1
Registration date : 20/03/2014

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyFri Mar 21, 2014 12:13 am

Sa dit duhet me kane vote per me ja qite pules mi qel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 61
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyMon Mar 24, 2014 5:51 pm

Pershendetje,

Vezet me se miri duhet te jene te fresketa dhe te gatshme per qelje  prej 2 deri ne 8 dite
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besniki_gl

besniki_gl

Numri i postimeve : 2
Registration date : 06/04/2014

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptySun Apr 06, 2014 11:06 pm

Mos din kush? Proceduren e qeljes me drit apo????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besniki_gl

besniki_gl

Numri i postimeve : 2
Registration date : 06/04/2014

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptySun Apr 06, 2014 11:07 pm

Mos din kush? Proceduren e qeljes me drit apo????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 61
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake EmptyTue Apr 22, 2014 1:50 am

Procedura e qeljes me drite eshte e njejta sikurse me nxemes, pra drita - poēi elektrik e zevendeson nxemesin ne inkubator.
Gjithnje duhet te jete termostati elektronik ai i cili e rregullon temperaturen ne inkubator
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake   Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pyetje dhe Pėrgjigje lidhur me Shpezėt shtėpiake
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Shpezėt Shtėpiake :: lloje tė tjera tė shpezėve shtepiake-
Kėrce tek: