Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
BallinaBallina  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

 

 Ligji i peshkimit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Naki
WebMaster
Naki

Numri i postimeve : 69
Lokacioni : Lipjan
Registration date : 11/09/2007

Ligji i peshkimit Empty
MesazhTitulli: Ligji i peshkimit   Ligji i peshkimit EmptyFri Nov 02, 2007 3:50 pm

Me qėllim tė mbrojtjes sė llojeve tė veqanta dhe vazhdueshmėrin e llojeve ekzistuese janė nxjerrur ligje tė ndryshme nė shtete tė ndryshme. Po pėr kėtė qėllim janė bėrė edhe marrėveshje ndėrkombėtare. Si do qė tė jetė pėr peshkim nė Kosovė dhe Shqipėri duhet pasur tė drejtėn nė bazė tė cilit personi fizik apo juridik mund tė merret me menaxhim tė regjioneve apo zonave tė peshkimit. Kjo bėhet pas paraqitjes sė kėrkesės oganeve pėrkatėse tė cilat varrsisht nga qėllimi ekonomik apo sportiv-kreativ lėshojnė licencėn e peshkimit e cila mund tė lėshohet si


  • Licencė pėr akuakultur - ėshtė e drejta pėr zhvillimin e aktivitetit tė akuakulturės
  • Licencė pėr peshkim ekonomik - ėshtė e drejta pėr peshkim ekonomik nė regjionet e peshkimit;
  • Leje pėr peshkim sanues - ėshtė e drejta qė fiton shfrytėzuesi i tė drejtues sė menaxhimit pėr sanimin e gjendjes nė ujėrat e peshkimit;
  • Leje pėr peshkim shkencor-hulumtues - e drejta e peshkimit pėr qėllime shkencore - hulumtuese; dhe
  • Leje - ėshtė e drejta pėr peshkim sportiv-rekreativ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.nasergashi.com
Naki
WebMaster
Naki

Numri i postimeve : 69
Lokacioni : Lipjan
Registration date : 11/09/2007

Ligji i peshkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Ligji i peshkimit   Ligji i peshkimit EmptyMon Jan 14, 2008 7:07 pm

Peshkimi ne vende tjera - Kroaci
Ujėrat e pastra tė Koracisė janė tė pasura me rreth 200 lloje peshqish. Shoqatave tė peshkatarėve iu lejohet tė peshkojnė sipas rregullave dhe nė territoret e pėrcaktuara. Gjithēka ėshtė rregulluar me ligj; sasia maksimale e peshqve tė kapur nė ditė, ndalimi i peshkimit me eksploziv apo lėndė kimike, ndalohet gjithashtu edhe peshkimi nė rezervate. Pra, nėse do t’ju pėlqente tė peshkonit, duhet tė kėrkoni mė parė informacion; ku dhe si.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.nasergashi.com
Luki
Administrator
Luki

Numri i postimeve : 179
Age : 60
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Ligji i peshkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Ligji i peshkimit   Ligji i peshkimit EmptyFri Jul 31, 2009 3:44 pm

Eshte mire qe secili prej nesh ta lexoj Ligjin mbi Peshkatarine.
ate mund ta gjeni me poshte:

2006/02-L85Shpalo (PDF)
Ligji pėr peshkatari dhe akuakulturė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Nerdis

avatar

Numri i postimeve : 2
Age : 26
Lokacioni : Skorobisht / Prizren
Registration date : 26/02/2011

Ligji i peshkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Ligji i peshkimit   Ligji i peshkimit EmptySat Feb 26, 2011 2:30 pm

Ju pershendes te gjithe peshkataret e kesaj web-faqe!
Deshiroj te ju bej nje pyetje:
si shkon procedura per marjen e lejes:
Leje - ėshtė e drejta pėr peshkim sportiv-rekreativ
dhe sa eshte pagesa?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Naki
WebMaster
Naki

Numri i postimeve : 69
Lokacioni : Lipjan
Registration date : 11/09/2007

Ligji i peshkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Ligji i peshkimit   Ligji i peshkimit EmptySun Feb 27, 2011 1:48 pm

Nerdis shkruajti:
Ju pershendes te gjithe peshkataret e kesaj web-faqe!
Deshiroj te ju bej nje pyetje:
si shkon procedura per marjen e lejes:
Leje - ėshtė e drejta pėr peshkim sportiv-rekreativ
dhe sa eshte pagesa?
leja vjetore dhe libreza e antaresimit per senior eshte 20 euro
- Per penzioner eshte falas
te duhet vetem nje fotografi e formatit te leternjoftimit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.nasergashi.com
Nerdis

avatar

Numri i postimeve : 2
Age : 26
Lokacioni : Skorobisht / Prizren
Registration date : 26/02/2011

Ligji i peshkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Ligji i peshkimit   Ligji i peshkimit EmptyMon Feb 28, 2011 11:15 am

Te falenderoj shume per pergjigjen!! cdo te mire!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Ligji i peshkimit Empty
MesazhTitulli: Re: Ligji i peshkimit   Ligji i peshkimit Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ligji i peshkimit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Rregullorja :: Ligji i Peshkimit dhe Rregullorja-
Kėrce tek: