Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
BallinaBallina  ForumForum  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

 

 Gjeli Kosovar

Shko poshtė 
+33
Adii
leotrim latifi
beri
Deqani
Valdrin
kumanova
Dani-Vushtrri
Leskovec90
urim
limboja
bekimi
burimi
meha
rusi11
gameshamo
Lumi_jam
Blerim Dermaku
shabani
drenicalia
fahredini
taschek
xhem baruti
Drenicaku
Gani Qallakaj
hasanbeg
amar0306
Mehmeti
Naki
HOROZ
fan
baki302000
skender bajraktari
Luki
37 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
AutoriMesazh
limboja

limboja


Numri i postimeve : 11
Age : 48
Lokacioni : kumanova
Registration date : 30/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyTue May 01, 2012 9:57 pm

Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bekimi

bekimi


Numri i postimeve : 6
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 02, 2012 12:54 am

flm.--xhem-- persum edhe shoket te tjer qi tna bashkohen ne ket forum, e tna ndimojn per pytje,, ku shoku jon --burimi---ika bo 2 pytje shum te qelluara qi te gjith ne pe kemi te njetin problem sa i perket vove kur pi vndojm mei qel ne inkupator, te rases ton,, une vjet ikam vnu 1 her 80 vo umkan dal 7 zoj tani dyten her 70 vo umkan dal 5 zoj tani 3 her 60 vo umkan dal 6 zoj ,dmth, gjithsej mukan dasht mi vnu 210 vo, per mi bo vetum 19 zoj kjo sosht nermale sipas mendimit tim kjo ras shum e shum puka probleme te ronda gjat kultivimit po ashtu qe 4 vjet ika pru ne zvicerr shoku jon ,,burimi ,, e qe 4 vjet me te njetin problem osht kurgjo ska ndrishu sa harxhime kemi bo sa mundi bojm sa ranci i japi zojve e pulave qi vallai as 50 perqin si kshyrmi femit tan sikur zojt qi i kshyrum por ska ndrishim kurgjo,,qe pi 8 shkurt jakum fillu me qel zoj hala sikam bo 20 zoj a veq muji 1 maj osht tash po te vetmen shpres e kam qi ikam vnu nja 4 pula klluq edhe 1 jav um qelin i nashta i boj dyqish nja 20 zoj,,, kalofshni mir te gjith kudo qe jeni---bekimi---
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meha

meha


Numri i postimeve : 24
Lokacioni : Mitrovicė,, Brain Gollak
Registration date : 11/12/2011

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 02, 2012 12:36 pm

Mirdita te gjithe meraklive ne forumin ton,edhe mua prej pulave autoktone prej 24veve te mbushura dhe te nxinta mir ,me kan qelur vetem 3 zogje.Eshte e mundshme qe kjo race per me pas sukses ne qelje duhet te jen vezet e freskta deri ne 7 dit pasi qe vet mas 7 dite gjdo 24 ore qe kalojn pa i shti ne inkubim humbin nga 5 % kualitet, keshtu qe humbe edhe mundsia e qeljes.Pasi qe meraklit e mbajn kete race te mrekullushme e majn me sasia shume te vogla me se shumti ne 7,8, pula keshtu qe mbledhja e veve deri ne 3 jave e qet edhe rezultatin eshte edhe nje pune evidente tjeter pertrirja e pulave te meraklit te kjo race eshte e vogel dhe po ashtut pulat qe kan jan te moqme dhe vet e tyre kan efekt me te vogel se te zogzave,mirpo nese kur skadon afati i cikrimit te veve ose te qeljes me se miri eshte me provu edhe varinten e fundit nese nuk qelin mi nxjerr zogjet vet nga vezet per mi shpetu ndoshta kan jete duke filluar nga vakumi i ves gerzholja me nxjer zogun tung nga meha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
limboja

limboja


Numri i postimeve : 11
Age : 48
Lokacioni : kumanova
Registration date : 30/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 02, 2012 1:24 pm

pershendetje meha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

xhem baruti


Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 02, 2012 2:50 pm

PERSHENDETJE LIBOJ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
Luki


Numri i postimeve : 179
Age : 64
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 02, 2012 3:12 pm

Pershendetje,



Eshte evertete se qelja e zogjeve te kesaj race permes inkubatorit po has ne veshtirsi te ndryshme.

nen 1, proqesi i inkubimit te veve ne Inkubator po ndryshon nga menyra natyrale, pra permes pules klluq

dhe nen 2, rritja e zogjeve te qelur



Sipas mendimit tim, tek kjo race duhen parametra specifik te cilet i ploteson vetem natyra pra pula klluq, dhe si pasoje edhe zogjet e qelur po kane veshtrirsi gjate rritjes se tyre.



Nuk ka dilema se nuk jane inkubatoret e avansuar, sidomos te Burimi i cili mendoj se posedon inkubator me te persosur dhe me bashkekohor se tek ne ne Kosove.

Arsye tjeter mundet me qene, afrimi i gjakut lidhur me kombinimet e mundshme, e qe kombinimet po behen gjithnje duke i afruar linjat e aferta.



Tjeter tek trajtimi, dhe rritja e tyre mundohuni ti trajtoni me ushqim sa me permbajtesor me proteina dhe vitamina.

Ketu tek ne ne Kosove, kemi mjaft veterinar, por veterinar i cili merr vesht per trajtimin e pulave nuk ka asnje, kurse te Burimi ne Zvicer mundet me pas, dhe sygjeroj qe te shtjellohet kjo teme me ndonje veterinar ekspert per shpez-pula ne Zvicer, dhe me sygjerimet e tij te njohtohemi edhe ne.



Sa me shume qe mundeni, mundohuni qe te qelni zogj permes pulave klluqe, sepse garantohet nje perqindje me e madhe e qeljes se zogjeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
limboja

limboja


Numri i postimeve : 11
Age : 48
Lokacioni : kumanova
Registration date : 30/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 02, 2012 6:03 pm

pershendetje te gjithve, un mendoj qe asht shum ma mir mej qel zogjet me pul klluqe se sa me incubator
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
burimi

burimi


Numri i postimeve : 29
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 02, 2012 11:31 pm

pershendetje... limboja e di qi osht nermal ma mir me pul me qel por asht ni arsije tjeter pse e perdori inkupatorin, une du me qel zoj pi dimrit sa ma heret qaq ma mir fillojn heret me knu dhe une boj konbinime e spaku 18dit um kushton koh kur i ndrishoj pulat pi knujsve e um duhet koh e gjat per qat um duhet inkupatori se dimrit smuj me gjet pul klluq apo une ikam me regjistrim pi qasaj date teri nat dat duna mi vnu vot me qel se tani pulen e heki pi ati konbinimit e qes ne qeter konbinim ma shkurt kur te dua une smuj me pas ma te gatshum se inkupatorin, per gjdo dat qi mduhet,, kjo ras elip punimin e mir,...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
burimi

burimi


Numri i postimeve : 29
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 02, 2012 11:58 pm

pershendetje. sali,, ska fjal inkupatoret jan ma modern qi kan dal edhe thirren ,,profi inkupator,, vet i perzin vet e masin temperaturen vet e masin lagshtijen e vove qi duhet me pas kur ndrishon diqka kallet allarmi te tregon se qikjo sosht mir qishtu po duhet qishtu, krejt programin eka digital ne disa gjuh te ndrishme si 1 anglisht , gjermanisht, etj, edhe diten edhe daten ta tregon se kur ike vnu vot me qel edhe sa koh ikan met me qel edhe kur fillojn zojt me dal,,te tregon,,----2 mjeksia apo shendesia per mbrojtjen e shpezve e sidomos e pulave osht ne nivel shum te fort ktu ne zvicerr,, ekum bo ni test apo ni analiz vjet te ni mjek se um cofen shum zoj 60 zoj ikam pas 52 umkan cof qe 2 vjet osht tim ndoll ki problem masi pomi bojn 4 muj po teren e bash vjet edhe kur mi bonen 6 muj per 15 dit sikur valen kur ja qet krejt um coven po bohen teh prisku,,, e sipas ksaj smuje me tha mjeku se kjo ras 1 imonitetin shum shum te dobt e paska kuka shum e afrume sa i perket gjakut dhe deshiren ekeni arrit per qka keni pas qef per zonin me zgat masi qe kuka gjel kengexhat por imonitetin ja pasni lendu shum se hapsira e ksaj rase ku e keni kultivu kuka kon e vogel dhe krejt ne mes veti me vite te gjata i keni konbinu sikur tishni kon ma shum vet e gjaki mu largu ma shum ma mir kish me qen po ju duni pa tjeter mi qu do vite posht 5 apo 10 vite me perpunu ni konbinim te pa perpunum shembull 1 teri 10 vjet ju duhet me mrri ket rezultat qi ekin tash por takin dije se e ndirshoni komplet imunitetin kur i perzini me qita se ju krejt meni rreth jeni sill me vite te tera 5 vet kan pas te mir e qato pes vet veq i keni shum ne mes veti krejt pikat ikeni arrit qka ju duhet po gjakun e keni holluar shum dhe sod i keni qito probleme qi jan duke ju paraqit ne mesin e juve rrethi i vogel dhe krejt ne mes veti keni punu une te ai e ai te une,,, analiza e ndikimit osht se imuniteti u dopsu shum gjaku u afru shum ne ket ras,,,, pershendetje per te gjith
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
burimi

burimi


Numri i postimeve : 29
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyThu May 03, 2012 12:25 am

sa i perket ushqimit osht shum i fort me protoina e shum lloje te vitaminave koncentrati numer 1. osht pi te pares dit teri 2 muj kur i bon zogu ki koncetrat ka vitamina e protoina, por qka osht me ranci apo e habitur se ka edhe ilaqe te mjeksijes kunder qdo sulmi te smujes qi mun me rrog zogun 1skrrajat ne bark 2 temperatura qi kalon ne qerrimin e syve te zogut forcimin e ashtit te komes,si ad3, etj,,, krejt ilaqet e mjeksijes si dhe vakcinimin eka ne ta,,, perdoret pi te pares 1 dit teri 8 jav, tani fillon apo startojm me numrin 2 ku osht me vitamina e protoina,,,po sivjet mka propuzu mi vakcinu meni vakcin me gjilpon ne kuk dhe qaf zojt per qat smujen qi mu paraqit qi mu tershin masi i bojshin 4 muj dhe me garancion tha nu te paraqitet kjo smuj amo tha nonet qikat e djemt qi i qel i vakcinon e tani kalon edhe 3 vjet tjera teri te nipat e sternipat per gjdo vjet teri sa ta zhdukmi ket lloj te smujse qi e kan trashigimi pi pas ardhsve te vet se kjo osht trashigimi tha ne ket ras sipas institutit qe jakum bo ksaj rase mem kushtu shum shtrjt osht tim kushtu qi shifra spo shkruj se nej kush thot skuke mir per pula po bon qaq hargjime te mllaja por maraku osht mbi te gjitha sipas mendimit tem..kalofshni mir te gjith,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
burimi

burimi


Numri i postimeve : 29
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 05, 2012 2:55 pm

pershendetje. per antarin e ri qi sekam njoft me emrin ,,limboja,, um fal,,urim, dhe mir se na erdhe ne mesin ton.. u dasht meu prezentu jam urimi nga austria e me nofken ,,limboja nuk te njofta,, shok te nderuar urimi osht ni marakli i mall i ksaj rase osht nag kumanova pi vitit 1980 ish kon kultivus i gjelit kosovar teri ne vitin 1995 ikish rujt dhe prej 1995 ka dal ne perendim si gjith shqiptaret e mo ska pas kush mija shtu rasen qi eka lon ne shtpi,, por mllefi i urimit apo maraku i tina edhe pse u largu qe 17 vite prej marakut qi ska muj mej rujt por mendja e tina ka qen gjith nje e afrt per ket marak dhe para 2 jave eka gjet numrin e telefonit te gjeli i burimit ne jutube dhe muka lajmru por qka osht per tu habitur kur u njuftova me urimin mika tregu slikat e gjelave dhe pulave te veta qi ika fotografu pi vitit 1984 e teri 1995 e ika rujt slikat dhe qish azil kur ka dal ika mar slikat me veti mej kshir e mbas slikave me hek marakun e ti kjo umka befasu edhe mua dhe si mi tregoj fotot, u pa se met vertet ki njeri ka qen ni koltivus i ksaj rase 1995 rezultati i ti 50sec kish pas arrit, per ma shum tregon tash vet antari i ri nga austria ,,,,urimi,,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
limboja

limboja


Numri i postimeve : 11
Age : 48
Lokacioni : kumanova
Registration date : 30/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 05, 2012 3:09 pm

pershendetje per te gjith meraklit,po perzemersisht e pershendes burimin nga zvicra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
limboja

limboja


Numri i postimeve : 11
Age : 48
Lokacioni : kumanova
Registration date : 30/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 05, 2012 3:11 pm

me fal burim por se kam dit valla qe spo me njeh e per qat sjam prezentu me emrin urim kerkoj falje,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
limboja

limboja


Numri i postimeve : 11
Age : 48
Lokacioni : kumanova
Registration date : 30/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 05, 2012 3:22 pm

un si nje merakli me zemer i kesaj rase qe ekam pas prej moshes shum i ri dhe ekem rujt me do shok bashk dhe jem munu gjith me nxjerr gjela dhe pula te ksaj rase te sukseshme dhe ja kem pas arrit qellimit kogja mir,por tani mas nje kohe e kem humb ket ras per shkak qe jem detiru me dal diku ne evrop e ska pas kush meu kujdes ma per ket ras dhe na ka hup,po un foto te ketyre gjela dhe pulav gjith i kam pas me vete ku kam shku, po nje dit kam hi ne youtube e kur i kam pa ket ras qe hala po e kultivojken njerzit merakli shum jam gzu e tani mej her e kam kontaktu burimin qe e kisht pas lon numrin e telit, ok ju pershendes te gjithve e klm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bekimi

bekimi


Numri i postimeve : 6
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySun May 06, 2012 2:42 am

PERSHENDETJE PER ANTARIN E RI DHE SHOKUN QI NA PLOZSON NUMRIN E MARAKUT TE KSAJ RASE.--URIMI NGA AUSTRIA--BEKIMI TE PERSHENDET BRE SHOK E DOKU NEJ DIT KA ZVICRRA TE NA SHIFE LLAJF MARAKUN E NGOJE LLAJF GJELIN KOSOVAR E BESOJ QI HEK PAK MARAKUN TE PERSHENDESUM NGA ZVICRRA TE GJITH SHOKT E KTI MARAKU,,,E MIR SE NA ERDHE NE KET FORUM,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
limboja

limboja


Numri i postimeve : 11
Age : 48
Lokacioni : kumanova
Registration date : 30/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySun May 06, 2012 11:34 am

pershendetje edhe per ty i nderuar bekim,bekim kysmet do te dal ka ju ne zvizer e kam deshir qe ti shof live e ti ngoj live e ta jek mallin qe shum vite ma nuk i kam ngu tuj knu nuk mu ka dhen mundsia ku mej ngu se as qe ekom dit qe hala kjo ras egziston apo i kultivon dikush kta,po e falenderoj burimin qe kam mujt me ta me kontaktu dhe e pata rastin te pakten mej ngu ne youtube se si ja jepshin konges, ju pershende te gjithve meraklit e ksaj rase te gjelit kosovar dhe ju u roj shum shum fat ne kultivimin e ishalla jau ron zoti merakun klm te gjith
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bekimi

bekimi


Numri i postimeve : 6
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySun May 06, 2012 11:37 pm

pershendetje per rexhen e gadafin e danin ,, si jeni o shok a jen mir apo si i keni punt me marak, akeni qel nej zog une serbisht spo di as meju shkru e as meju pershendet nese keni munci me komuniku ka nej her kur te keni koh ukon mir mbas kti forumi me pas komunikim me te gjith, ju pershendes,, bekkimi,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

skender bajraktari


Numri i postimeve : 38
Age : 70
Registration date : 08/01/2011

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyMon May 07, 2012 11:07 pm

pershendetje te gjithve

a po rrritet numri i zogjve te un u rrit edhe per2 u bon 9 .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
Luki


Numri i postimeve : 179
Age : 64
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyMon May 07, 2012 11:51 pm

Pershendetje Skendo.



Hajde per hajer, ishalla te dalin per qejfi.

Nese te dalin te mire jane mjaft per krejt Kosoven

Dy te fundit jane si ata dy nga 7 -shi apo jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

skender bajraktari


Numri i postimeve : 38
Age : 70
Registration date : 08/01/2011

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptyWed May 09, 2012 9:30 am

tung sali


popo edhe keta jane te asaj vije dmth njoni i pules plake , edhe tjetri i nje zogeze.



desha te lidhna edhe pak me temen qe po e trajtojme ne kete forum, gabimet e bera gjate inkubimit .

meha mire i ka cek disa faktor te mos qeljes se zogjeve : por dikush thot vot i pata taze , vot jon kon te nxinta , jon zhvillu mire gjate inkubimit lnkubatori me ka punu mire . eku koka gabimi pra . pasi un merrem me prodhimin e inkubatoreve dhe kam lexu shume literature per inkubator ne shum vende kam has ku thot shum kjart MOS E HAP INKUBATORIN 24 ore PREJ QELJES SE ZOGUT TE PARE.dmth ne udhezimet per inkubator qe jau dho mishterive jau kom shkru me germa te mdhaja keto fjal. se qa po ndodh . dikush prej marakut si pi qelen 2-3 zoj pe qel inkubatorin edhe pi nxir qata zoj a nuk pe din qe me ata zoj po del edhe lageshtia prej inkubatorit e lageshtia ne inkubator krijohet kadal a del shum shpejt edhe qaty tonaj vote e cikrrume smujn mu qel ju kapet cipa e vos per trupi edhe zogu e hup fuqin tue u munu me dal edhe cof .prandaj sygjeroj qe te keni durim kur keni prit 21 dite pritni edhe 24 ore derisa te qelen bile shumica e zojve mos u tutni qe cofin zojt prej nxetesis edhe unt ata e kan ushqimin qe e marin prej te kuqit e vos 24 ore edhe ndashit me dite zogu qendron pa ushqim 72 ore prandaj duke ju pershendet edhe ni her ju apeloj MOS E HAPNI INKUBATORIN 24ORET E FUNDIT KENI DURIM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bekimi

bekimi


Numri i postimeve : 6
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 12, 2012 3:42 am

pershendetje, numri i zojve te une ka arrit dhe ka perfundu zezona e sivjetit me ni numer shum te mir 60 zoj i kam fal pulave klluqajka qi ma shtun numrin u frikova ne inkupator sum qelshin e i vnova nja 4 pula me qel zoj mendova se sum qelin shum por qelen shum mir bile edhe numri mu rrit i zojve 2 fish ma shum se sa ekisha nijet mi qel nja 30 boll mendojsha ti boj por mu bonen 60 zoj ok shum mir ishalla um rriten mir se vend kan sa te dojn,, 40 zoj ikam te pules qi e mora ne vushtri edhe knusin ne ferizaj te neziri, e 20 ikam pi rases kra kuq te burimit,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
limboja

limboja


Numri i postimeve : 11
Age : 48
Lokacioni : kumanova
Registration date : 30/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 12, 2012 11:46 am

pershendetje bekim,perhajr zojt qe te kan qel e ishalla zoti ti run,mashallah boll paske qel 60 super ,klm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
burimi

burimi


Numri i postimeve : 29
Registration date : 25/04/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 12, 2012 4:59 pm

o veq te para bekim se ke bo mir zoj ki me bo pula e gjela shum qas ka met dal ishalla nja 40 gjela te dalin e kur te knojn kodin kan meta hup sdi cili sa po knon hahahahahaha,,, ok une ikam 40 zoj edhe ti 60 veq na dy 100 zoj te rases mat mir , gjeli kosovar e kenge gjat,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rusi11

rusi11


Numri i postimeve : 4
Registration date : 06/03/2012

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 12, 2012 10:46 pm

pershendetje te gjithveja pra te inkuadrohem pas gjat kohe qe sjom kan ne forum tash ta shof qka ka tre

tung baca skend ishalla te hajrit qofshin tung kalovshi mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

fan


Numri i postimeve : 45
Age : 54
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 EmptySat May 12, 2012 10:55 pm

tungja tjeta gjithve
pershendetje antar i ri si po ja kalon .
urime te gjithve qe keni qel zoj po ashtu ty baca skender ishalla re rriten sama shpejt e nina naj kang te mir e pershendes edhe bacen sali tung kalovshi mir te gjith
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content





Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Gjeli Kosovar - Faqe 9 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjeli Kosovar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 9 e 13Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Gjeli i Beratit
» Informata rreth furnizimit me Gjela Kosovar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Shpezėt Shtėpiake :: Gjeli Kosovar-
Kėrce tek: